Sestdiena, 19. jūlijs
Rozālija, Roze
weather-icon
+18° C, vējš 2.27 m/s, A-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Sava taisnība jāpierāda. Arī elektrības lietās

Gailīšu pagasta iedzīvotājs Sergejs Serkutāns, kuram elektroenerģijas nelikumīga patēriņa dēļ būtu jāsamaksā Ls 500 DET Bauskas tīklu rajonam, šodien dodas turp, lai pierādītu savu taisnību.

Gailīšu pagasta iedzīvotājs Sergejs Serkutāns, kuram elektroenerģijas nelikumīga patēriņa dēļ būtu jāsamaksā Ls 500 DET Bauskas tīklu rajonam, šodien dodas turp, lai pierādītu savu taisnību. Pamūšas skolas darbiniece Ināra Tkačova, kurai arī veikts šāds uzrēķins un atvienota elektrība, daļu no parāda – Ls 25 – samaksājusi 19. februārī. Viņa vienojusies ar DET Bauskas tīklu rajonu par visa aprēķinātā parāda dzēšanu trīs mēnešu laikā. Tajā pašā dienā elektrības padeve viņas dzīvoklim atjaunota.
Elektroapsilde ir vienīgā pieejamā
Sergejs Serkutāns ir viens no Černobiļas atomelektrostacijas avārijas likvidētājiem. Šis notikums viņu pirms diviem gadiem «ievedis» invalīda kategorijā. S. Serkutāns prot visādus sadzīvē nepieciešamus darbus, viņš būvē mēbeles, labo aparatūru, pieprot arī elektriķa darbus. Divistabu dzīvoklī ziemā tiek izmantota tikai viena istaba un virtuve, cik nu var piesildīt ar gāzes pavardu.
S. Serkutāns rādīja savu elektrības norēķinu grāmatiņu, sakot, ka viņš līdz šim tērējis maz elektroenerģijas, bet par patērēto maksājis regulāri. Savukārt kontrolieri apstrīdējuši tik minimāla patēriņa patiesīgumu.
Elektroapsilde S. Serkutānam ir vienīgā pieejamā, jo veselības traucējumu dēļ viņš nespēj sagādāt malku.
Savukārt DET Bauskas tīklu rajona speciālistus viņš vairākkārt telefoniski lūdzis ierasties, lai likvidētu avāriju elektrosadales kārbā mājas koplietošanas koridorā. Kad tas nav veikts, viņš to salabojis, pie reizes tikai pamēģinot, kas notiek, ja skaitītāja griešanos ietekmē, pieslēdzot tam citu ierīci. Un tieši tajā pašā mirklī kontrolieri bijuši klāt. S. Serkutāns kategoriski noliedza Gailīšu pagastā dzirdētās runas, ka tieši viņš prot ļoti «gudri» pārregulēt elektrības skaitītājus.
Gatava maksāt pat 500 latu
DET Bauskas tīklu rajona vecākā uzskaitvede Iveta Paeglīte rādīja Ināras Tkačovas līdz šim veiktos norēķinus. Nācās secināt, ka kopš 1995. gada viņa par elektroenerģiju maksājusi regulāri, katru mēnesi. Ziemā summas bijušas diezgan prāvas, jo miteklis apsildīts ar elektriskajiem sildītājiem. Tomēr pārbaudē atklātās nelikumības dēļ (skaitītājs «griezās atpakaļ») tagad veikts uzrēķins par summu, kas tuva Ls 500. Lai nepaliktu bez gaismas un siltuma, I. Tkačova esot gatava to maksāt.
Iedzīvotājiem ir tiesības, bet ir arī pienākumi…
Gailīšu pagasta administratīvās komisijas sēdē 18. februārī piedalījās arī DET Bauskas tīklu rajo- na priekšnieka vietnieks RAITIS IGNATJEVS, kurš tūlīt pēc sēdes sniedza šo informāciju «Bauskas Dzīvei». Viņš atgādināja, ka pagājušajā gadā par līdzīgu pārkāpumu elektrība jau tika atvienota kādam Gailīšu pagasta iedzīvotājam, kurš bija pratis īpašā veidā ietekmēt skaitītāja griešanās virzienu. Arī toreiz parāda summa bija prāva, bet tā tomēr tika samaksāta.
DET Bauskas tīklu rajona pārbaudes grupas katru mēnesi atvieno elektroenerģiju ap 50 patērētājiem, kuri nav samaksājuši par elektrību divu mēnešu laikā. Raitis Ignatjevs atgādināja, ka iedzīvotājiem ir tiesības pieprasīt, lai pārbaudītāji uzrāda dienesta apliecību ar fotogrāfiju. Ziemas mēnešos tiek patērēts vairāk elektroenerģijas, jo to nereti lieto arī telpu apsildei. Ja pārslodzes gadījumā izdeg mājas ievaddrošinātājs, tā apmaiņa maksā Ls 9,39, un par to jāmaksā mājas īpašniekam. Iedzīvotāji paši var lūgt ierasties energoapgādes speciālistus, ja viņiem šķiet, ka skaitītāja rādījumi neattaisno reālo patēriņu.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri