Piektdiena, 11. jūlijs
Leonora, Svens
weather-icon
+16° C, vējš 4.44 m/s, ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Zīgerista dzimšanas dienā dejo un stāv uz galvas

Par Saeimas vēlēšanu tuvumu liecina politiķu rosīšanās. Viens pērk jaunu fraku, otrs ved lauciniekus uz Operu, bet kāds cits rūpīgi raksta scenāriju savām dzimšanas dienas svinībām.

Par Saeimas vēlēšanu tuvumu liecina politiķu rosīšanās. Viens pērk jaunu fraku, otrs ved lauciniekus uz Operu, bet kāds cits rūpīgi raksta scenāriju savām dzimšanas dienas svinībām. «Tautas kustība Latvijai» bija izplatījusi paziņojumu, kurā uzsvērts: «Tāpat kā pirms gada, Joahims Zīgerists vēlas savu dzimšanas dienu svinēt ar vienkāršajiem ļaudīm, nevis izmeklētu publiku un dažādām prominencēm. Svarīgākais ir tas, ka Joahims Zīgerists, līdzīgi kā iepriekšējo reizi, grib pasniegt kādu dāvanu saviem viesiem…»
Par svinību vietu 5. februārī Joahims bija izvēlējies Staļģenes pamatskolu. Tā atrodas viņa «dzimtajā» Jaunsvirlaukas pagastā. Šeit atrodas arī Zīgerista kunga «mantotā» zeme, kas, pēc vietējo ļaužu vērojumiem, aizlaista atmatā un ieaugusi usnēs. Bet kādēļ gan būtu jākopj zeme, ja Zīgerista kungam mīļāki ozoli tēva sētā? Tiem gaviļnieks savā uzrunā tautai atvēlēja nozīmīgu vietu. Kā īsts latvju patriots un sentēvu tradīciju kopējs viņš tēlaini apcerēja simtgadīgo koku šalkas un savas dvēseles trīsas. Runu viņš nolasīja latviešu valodā, ne reizes neaizķeroties. Te nu visi varēja pārliecināties, ka Zīgerista latviešu valodas zināšanas ievērojami uzlabojušās.
Augstā viesa iepriecināšanai Staļģenes skolotāji nebija taupījuši spēkus. Joahimam par godu tika rādīta apmēram pusotru stundu plaša deju un dziesmu programma. Bērni valsēja, dejoja rumbu, fokstrotu, rokenrolu. Meiteņu ansamblis vāciski izpildīja arī kādu Joahima jaunības dienu šlāgeri. Bija speciāls leļļu teātra uzvedums par tēmu «Omas dzimšanas diena» (protams, vācu valodā). Ciemiņi omai dāvināja gleznas. Arī Zīgerista kungam kāda nejauši iemaldījusies prominen- ce – Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Uldis Ivans – uzdāvināja gleznu. Gaviļniekam pasniegto ziedu kārtojumos dominēja divas krāsas – sarkanā un baltā.
Koncerta kulminācija bija fizkultūras skolotāja sagatavotais numurs. Gandrīz pie Joahima kājām tika nolikts melns matracis, uz kura divi mazi puikas demonstrēja visdažādākos akrobātikas trikus un tuvcīņas paņēmienus.
Jāatzīst, ka Vāczemē dzimušais latvju patriots kardināli mainījis uzvedības stilu. Viņa tēlu tagad raksturo kautra atturība. Mainījies arī runas veids – tas vairs nav uzbrūkošs. Joahims ne reizi nepieminēja «zemūdeni Gorbunovu» un durvju zelta kliņķus Ulmaņa rezidencē. Toties viņš braši paziņoja: «Es kandidēšu uz ministru prezidenta amatu». Vēlēšanu gadā, kā uzskata nākamais ministru prezidents, viņam neesot svarīgākas lietas par sociālās palīdzības sniegšanu tautai. «Ja skapī ir divi silti mēteļi, bet jūsu kaimiņam salst, uzdāviniet vienu mētelīti viņam,» aicināja Zīgerists. Nu gluži kā Bībelē…
Diemžēl man neizdevās īstenot savu mērķi – vērojot Zīgerista dzimšanas dienas svinību norisi, gūt jaunus impulsus savam dzimšanas dienas scenārijam. Ja nu vienīgi varētu izmantot akrobātisko triku priekšnesumu. Būs jāparunā ar kādu fizkultūras skolotāju… Ko lai dara, ja «smadzenes sakaltušas un fantāzija gājusi zudumā», kā, raksturojot citus politiķus, sacīja Joahims Zīgerists.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri