Trešdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs
weather-icon
+25° C, vējš 4.85 m/s, A-DA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

“Idioti pie stūres!” – bīstams manevrs uz A7 Iecavas pusē šokē pieredzējušu šoferi (12)

Bīstama situācija izveidojusies uz A7 šosejas Iecavas pusē. Tur kāda šofera videoreģistrators fiksēja mirkli, kad, vienai mašīnai apdzenot satiksmes plūsmu, apdzīšanā pievienojas vēl trešā, ievērojamā ātrumā gar apmali pabraucot visiem garām, ziņo TV3 raidījums “Degpunktā”.

Andris ar ģimeni jau bija mērojuši tālu ceļu – izbraukājuši Eiropas lielceļus, nu bija palikusi tik A7 šoseja virzienā uz Rīgu. Bīstamais lietainais laiks jau tā pieprasa jebkura šofera pastiprinātu uzmanību, taču tas, kas notika uz ceļa netālu no Iecavas, Andri un viņa ģimeni nepatīkami pārsteidza.

“Sieva tad teica ar meitu aizmugurē – labāk brauksim ar 30 km/h pa bāni, nekā šeit normāli ar 90 km/h,” raidījumam saka Andris.

Kaut kas tāds pie mums esot redzēts, bet ārkārtīgi reti – Andris tagad arī var salīdzināt Centrāleiropas un Latvijas apdzīšanas kultūras: “No Polijas, Čehijas, kur nu normāli cilvēki – ja apdzen, tad apdzen, vai ne? Bet nu, ne šādi! Pats es saku – šie te briesmoņi, tas ir interesanti.”

“Degpunktā” aprunājās ar Drošas braukšanas skolas instruktoru Edmundu Ozolnieku, kurš secina, ka, ja būtu likumsargu vietā, “Audi” šoferim atņemtu tiesības, jo agresīvā manevra risku vēl vairāk pastiprina arī laikapstākļi.

Vēl viens bīstamības faktors ir tas, ka puse no “Audi” spēkrata atradās uz grants seguma – braucot ar lielu ātrumu, riteņi kā ierocis “izšauj” mazos akmentiņus pārējo automašīnu virzienā un saneses iespējamība arī rada potenciālu ļoti traģiskām beigām, no kurām, par laimi, izdevās izvairīties.

Kā Andris stāsta, šoferi pēc tam vairs nekādus satiksmi apdraudošus manevrus neveica un secināja, ka uzņemtajam video ir arī izglītojoša humora raksturs: “Mēs tā kā kuriozu gribējām palaist, saku – jāpalaiž “Degpunktā”, lai redz, kā idioti brauc!”

BauskasDzive.lv ikona Komentāri (12)

Bauska
13:58 23.06.2025
Bet situācija jau nemaz netiek noskaidrota. Cik bieži pašiem ir gadījies, kad esi uzsācis jau apdzīšanu, ievērojami paātrinājies, bet kāds muļķis, kurš neskatās spoguļos, izlien priekšā. Atliek vien izdomāt - nesties iekšā viņā vai šādi gar apmali.
Velosipēdists.
14:56 23.06.2025
Ja labi ieskatās, nomale šajā posmā ir asvaltēta. Tradīcija braukt pa asvaltēto nomali nav laba. Velosipēdistiem, gājējiem jālec grāvi! Secinājums: Trakajiem likumi neeksistē! Ja apnīk dzīvo, varbūt jālec no tilta? Vismaz citus satiksmes dalībniekus nenogalinās!🤯
tiešām idioti
15:21 23.06.2025
pirms sāc apdzīt, skaties spoguļos, tas jau nekas, ka kilometrus desmit kādam smagajam "sēdi astē" un neuzdrošinies apdzīt, bet kad saņemies, tad cits jau tev blakus....
Reāla naudas pelnīšanas iespēja
01:54 24.06.2025
Uz Bauskas-Rīgas šosejas ir labi ieslēgt video reģistrātoru un pelnīt tiesā sūdzot un kompensācijas prasot no tiem, kas mēģina tevi nogalināt (slepkavības mēģinājums) pēkšņi braucot pretī tavā joslā, vidēji 3tkst ir iespēja izsist. Daudz ienesīgāk kā tiktok bezjēdzīgie alko live.
Kraken
02:29 24.06.2025
A7 ikdienā braucu, nu daudzi tā skrien, tās apdzīšanas brīžiem pizģec.. Brīžiem speciāli turos tuvāk vidum, lai tie “trakie” nevarētu apdzīt utt. Neko nesaku par apdzīšanu, kur citi brauc uz 80..
muļķi
11:23 24.06.2025
Slava A7 pasūtītājiem, projektētājiem, būvniekiem, būvuzraugiem! 2 miljoni latu katrā kilometrā nomesti zemē.
1980
11:46 24.06.2025
Ja būtu PIERĒdzējis ŠOFERIS --- neņemtu aibē .............
reālā iespēja
14:53 24.06.2025
padoms tev "naudas pelnītāj"- skaties kur brauc, izvēlies ko pērc un pēc tam ēd un palasi zāļu anotāciju, pirms tās pērc reklāmas iepaidā un ,cerams, dzīvosi ilgi.
Laba doma
15:46 24.06.2025
Kādreiz jāizmēģina aizvilkt uz tiesu kādu no tiem agresīvajiem uz kadu paraugprāviņu, varbūt uz kādu laiku būs miers no tiem slepkavām.
Gita
10:10 25.06.2025
Diemžēl A7 ikdiena. Šausmīgi.
A7
17:55 25.06.2025
Piekrītu. Pa Eiropu braucot cilvēki liekas civilizēti. Te pa a7 liekas ka katrs 2. Steidzās uz dzemdību nodaļu un pārgalvīgi skrien un dzen tā itkā kavētu uz paša bērēm.
Janka
20:36 26.06.2025
Nav jau tanī Eiropā viss tik gludi un kārtīgi. Aizbrauciet uz Itāliju tad redzēsiet ka tur brauc.Un pa bāni uz 30 km.Eiropà ir viens no lielākajiem pārkāpumiem.